аватар-1024x297аватар-1024x297аватар-1024x297аватар-1024x297
  • Головна
  • Про організацію
    • Історія створення ПБПУ
    • Завдання та структура
    • Статут ПБПУ
    • Символіка ПБПУ
    • Керівництво ПБПУ
  • Увійти до лав
  • Благодійна допомога
  • Контакти

Закарпаття, територія контрастів. Або, і один в полі – воїн  

Лютий 21, 2019

Закарпатська область надзвичайна. Вона розташована на заході України і межує одразу з чотирма країнама Євросоюзу – Румунією, Угорщиною, Словаччиною та Польщею, що має відбиток на розвиток етносу та економіки регіону.

Закарпатський край дивує своєю красою. Сюди прямують тисячі шанувальників чарівних краєвидів, стримких та чистих гірських потоків та реліктового лісу. Окремою рисою є гостинність простого місцевого люду, який з радістю зустрине, надасть прихисток та пригостить горняткою кави чи келихом чудового вина.

А ще тут можуть передати у приватне користування землі оборонного значення, які розташовані  вздовж Державного кордону, а також позбавити життя, покалічити або створити інші неприємності тим, хто хоче протидіяти контрабанді, нелегальній міграції чи незаконним вирубкам деревини.

Вже минуло три місяці з моменту вбивства начальника відділу прикордонної служби «Ділове» Мукачівського прикордонного загону  підполковника Вадима Березенського.

підполковник Вадим Березенський 

Він завадив місцевому криміналітету своєю принциповістю і став на шляху злочинців, які довгий час безкарно займалися незаконним переміщенням тютюнових виробів та мігрантів в ЄС.

Відкрито обговорюється, що «ліцензію на роботу» в межах конкретного прикордонного знаку тамтешні  ОЗУ отримували у керівництва прикордонного загону та  Західного регіонального управління ДПСУ. Але щось пішло не так. Організатори контрабанди почали виходити з-під контролю. Тоді на ділянку кордону призначили Вадима Березенського. Його використали практично в сліпу, в ролі «злого копа», знаючи, що в зговір з криміналом офіцер вступати не буде. Такого розвитку подій організатори протиправної діяльності не очікували. Вони звикли, що всьому є ціна. Виявилось, що – НІ.

Вадим Березенський довів: і один в полі – воїн. Але вдалося це сплативши дуже велику ціну.

Вічна пам’ять Герою!

Чи змінилась ситуація з того моменту?

Звісно, прикордонники відомства та громадськість очікували рішучих кроків керівництва Прикордонної Служби з притягнення до відповідальності та ротацій посадовців, які своєю бездіяльністю призвели до таких трагичних наслідків. Не сталося. Заміна відбулася в основному на низовому рівні.

Жодних негативних наслідків для начальника Західного регіонального управління генерала В. Єгорова та його заступника з оперативно-розшукової діяльності не відбулося. Начальник Мукачівського прикордонного загону полковник Павло Шварцман теж продовжив службову кар’єру на посаді.

Начальник Західного регіонального управління ДПСУ Володимир Єгоров

Про київську ланку посадовців в негативному сенсі навіть і не згадували. Навпаки, відбулося призначення на вищі щабелі. Так, генерала Артура Пімєнова з посади директора департаменту оперативної діяльності (ДОД), який відповідав за  боротьбу з оргзлочинністю, підвищили до рівня заступника керманича прикордонного відомства. Вражає, що одночасно з цим відбулися оргштатні заходи і ДОД залишили у Пімєнова в підпорядкуванні. Тобто клан тільки зазнав посилення, а його члени залишились під міцним імунітетом.

Заступник голови ДПСУ Артур Пімєнов

В прикордонні дісно було проведено ряд активних дій. В ЗМІ розійшлися хвилі про спеціальні операції, обшуки та затримання. Але все це більше виглядало як демонстративний захід.

Обшуки треба було одночасно провести і в кабінетах високопосадовців ДПСУ. Тоді це дійсно б виглядало в підтвердження намірів навести порядок. Але внутрішня безпека прикордонного відомства давно стала ручним підрозділом, а будь-які результати іншого правоохоронного органу стають заздалегіть спланованою “спеціальною розробкою”.

Дуже підозрілим стало дійство, коли Департамент внутрішньої безпеки ДПСУ організаційно підпорядкували все тому ж Пімєнову. Таким чином утворився структурний монстр з максимальними корупційними можливостями.

Але при всіх цих моментах можна констатувати, що протиправна діяльність на “зеленому кордоні” в Закарпатті певним чином зупинилася. В крайньму випадку зупинилася, в організованих її формах.

Спосіб незаконного переміщення через кордон тютюнових виробів. Таких порушників ще називають “мурахами”

Можна позитивно відмітити, що рядові прикордонники навіть почали не тільки відмовляти на прохання контрабандистів сприяти в переміщенні товарів, а і затримувати таких осіб за спробу підкупу. Такий випадок відбувся 13 лютого на ділянці відділу прикордонної служби “Ділове”. Тоді військовослужбовці підрозділу затримали двох осіб, які пропонували винагороду за сприяння контрабанді. Зареєстровано кримінальне провадження за ст. 369 ККУ.

Поряд з тим стало відомо, що разом з певною локалізацією протиправної діяльності на “зеленці”, в пунктах пропуску продовжували діяти стійкі схеми незаконного переміщення тютюнових виробів в країни ЄС. Це відбувається у великих обсягах і за сприянням керівного складу Держприкордонслужби та митних органів.

Так, 2 лютого ц.р. румунські правоохоронці в пункті пропуску “Халмеу” провели огляд вантажівки, яка прибула з українського пункту пропуску “Дякове”, що на ділянці Мукачівського прикордонного загону. Саме тоді румунами і було виявлено 414.500 пачок цигарок на суму близько 450 тис. $.

2 лютого 2019 р. затримання цигарок в румунському пункті пропуску “Халмеу”

Очевидно, що на Закарпатті, та й не тільки там, а практично на всіх ділянках кордону, посадовці-злочинці стають зацікавленими на впровадженні так званої “цивілізованої” схеми протиправної діяльності. Вона полягає в тому, щоб максимально перейти на практику незаконного переміщення товарів саме в пунктах пропуску. При цьому вирішується декілька головних моментів:

зручно контролювати контрабандистів та обсяги протиправної діяльності;

не виникає конфліктних ситуацій та фізичного протистояння;

не залишається слідів на кордоні;

можна уникнути звинувачень при виявленні контрабанди суміжною Стороною чи спеціальними службами.

У випадках форс-мажору відповідальність лягає на перевізника, а від прикордонників та митників лунають пояснення на кшталт “нічого не знаємо, від нас приховали, рентген не працює, в документах все гаразд…”.

Мабуть саме це мав на увазі голова Держприкордонслужби Петро Цигикал, коли на засіданні колегії Прикордонної служби 7 лютого він проголосив досить дивне завдання ДПСУ про “перехід до цивілізованих методів роботи у пунктах пропуску” https://goo.gl/GMa1y2 .

Щодо налагоджування протиправних схем на Закарпатті за участю керівного складу ДПСУ можна дізнатися із документів слідчих дій.

Ось витяг з ухвали Личаківського районного суду від 07.02.19 р. стосовно слідчих дій у кримінальному провадженні за ознаками ст. 368 ККУ, що веде Територіальне управління ДБР:

«…встановлено, що начальником Мукачівською прикордонного загону Шварцманом Павлом Георгійовичем спільно із начальником відділу прикордонної служби «Лужанка» Мукачівського прикордонного загону Імедашвілі Георгієм Олександровичем організовано стійку злочинну схему щодо систематичного вимагання та отримання неправомірних вигод від фізичних осіб за безперешкодне переміщення тютюнових виробів через пункт пропуску «Лужанка» Закарпатської митниці. …викладені факти підтверджуються представленими протоколами слідчих дій та оперативними даними здобутими в ході досудового слідства…».

Слід нагадати, що вищевказане є продовженням ситуації стосовно декількох затримань військовослужбовців Мукачівського прикордонного загону в січні ц.р., які за грошову винагороду сприяли незаконному переміщенню в ЄС тютюнових виробів. Один випадок навіть став досить комічним та ганебним – одночасно, коли при затриманні хабарників прапорщик намагався з’їсти декілька доларових банкнот. Про це ТУТ

Як вбачається, саме мукачівська ділянка кордону  характеризується максимальними корупційними проявами, що сприяють організованій протиправній діяльності. Але, незважаючи на системні проблеми начальник Мукачівського прикордонного загону П.Шварцман і надалі залишається в повазі у керманича прикордонного відомства. Чому б це так?

Начальник Мукачівського прикордонного загону Павло Шварцман

Джерела серед прикордонників пов’язують Шварцмана із сумнозвісним екс-очільником Держприкордонслужби Віктором Назаренко та його сином Олександром. Доречі, останній теж,  2013- 2014 р.р. керував Мукачівським прикордонним загоном. 

В період 2000-2012 р.р. Шварцман проходив службу в  Сімферопольському прикордонному загоні,  під керівництвом Віктора Назаренка та у підпорядкуванні протеже Назаренка – Сергія Косіка.  С 2012 року він в Західному регіональному управлінні (Чопський загін) з незначною перервою на 2014 рік,  коли знову ж повернувся  в Азово-Чорноморське регіональне управління. Потім в 2015-2016 р.р. очолював Мостиський прикордонний загін, але після ряду негативних ситуацій  тимчасово переміщений в штаб ЗхРУ у Львів. Ну, а вже з грудня 2017 року Павло Шварцман керує Мукачівським прикордонним загоном.

Досить резонансною стала подія, яка відбулася в кінці грудня 2017 року. Тоді керівництво Мукачівського загону відмовило надати службовий траспорт для перевезення тіла капітана Павла Дячишина, який помер від хвороби при виконанні службових обов’язків. Офіцер був мобілізованим та проходив службу на прикордонній комендатурі швидкого реагування. Побратими померлого, після отримання відповіді – «ваш підрозділ – ваші проблеми», зібралися власними коштами і за допомогою волонтерів доставили померлого на батьківщину. У командира військової частини полковника Шварцмана на таке можливостей не знайшлося. Службовим розслідуванням, яке провів вищий орган управління, вини в діях останнього не встановлено…

На завершення:

Особу, що підозрюється у  вбивстві підполковника  Вадима Березенського затримано. Ним виявився мешканець Рахова – Іван Магей, який через деякий час  самостійно здався поліції. Йому загрожує серйозне покарання аж до довічного терміну позбавлення волі за заподіяння тілесних ушкоджень спіробітнику правоохоронних органів, що призвели до його смерті. Достеменно не відомо як рухається слідство, але є вкарай актуальним встановлення всіх обставин, які призвели до трагічної події. Зрозуміло, що високі посадовці дуже хвилюються, що Магей почне говорити всю правду. Але вона повинна бути встановлена інакше клан не зупинити і повторення злочину неминуче.

Олег Медведчук , голова громадської організації
Патріотичне братство прикордонників України

 

Поширити

Схожі дописи

Березень 13, 2021

Ідеальний злочин або «це вам не дріб’язок по кишенях тирити»


Читати далі
Жовтень 21, 2020

Чому путінські пропагандисти безперешкодно потрапляють в Україну?


Читати далі
Вересень 29, 2020

Хто віддав наказ цілувати російський імперський стяг?


Читати далі

1 Comment

  1. Афанасий сказав:
    Березень 1, 2019 о 9:17 am

    А красиво и знаково, даже символично, выглядит “колорадская” награда у Егорова (низ планки на фото). При таком количестве железок, он не убрал её, наверное очень дорога ему, так сказать “На всякий случай, вдруг власть поменяется”.

    Відповіcти

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні публікації

  • 0
    Ідеальний злочин або «це вам не дріб’язок по кишенях тирити»
    Березень 13, 2021
  • 0
    Чому путінські пропагандисти безперешкодно потрапляють в Україну?
    Жовтень 21, 2020
  • 0
    Хто віддав наказ цілувати російський імперський стяг?
    Вересень 29, 2020
  • 0
    НАРІД ЧИ ЧЕРНЬ?
    Вересень 29, 2020
  • 0
    Проблема колективного примусу і здирництва у військових частинах. Шляхи вирішення 
    Вересень 7, 2020
  • Головна
  • Про організацію
    • Історія створення ПБПУ
    • Завдання та структура
    • Статут ПБПУ
    • Символіка ПБПУ
    • Керівництво ПБПУ
  • Увійти до лав
  • Благодійна допомога
  • Контакти

Спільнота ПБПУ у Фейсбук

Facebook
© 2018 Патріотичне братство прикордонників України. Копіювання та розміщення інформації на сторонніх ресурсах дозволено лише при зазначенні посилання на оригінал.