Історія створення Організації

В травні 2017 року декілька громадських активістів серед яких – прикордонники, учасники Революції Гідності, АТО, бойові волонтери об’єдналися в патріотичній меті. Вони вперше підняли проблему руйнування Держприкордонслужби України, що проводилось кланом, створеним із осіб, які раніше проходили службу в органах держбезпеки СРСР, а з початком Україно-російської війни зайняли керівні посади в прикордонному відомстві України.

В той час активісти не створювали офіційної організації і діяли як спільнота однодумців, без чіткого розподілу обов’язків.

Вперше про створення спільноти Патріотичне братство прикордонників України зазначено 30 травня 2017 року в публікації ветерана прикордонника Олега Медведчука “Підсумки першого етапу боротьби з кланами в Держприкордонслужбі України. Що далі?”.

Для реалізації мети була створена сторінка у Фейсбук, що мала однойменну зі спільнотою назву-Патріотичне братство прикордонників України, яка і досі виконує роль інформаційної платформи Організації.

Протягом 2017-2018 років актив спільноти ПБПУ зосередився на питаннях: розвитку національної ідеології; контрпропаганди; інформаційному спротиву; захисту учасників бойових дій; висвітлення проблем в  керівництві ДПСУ.

Братством було проведено великий об’єм роботи для повернення українським прикордонникам власної історії в противагу зусиллям ворога залишити їх під впливом прорадянсько-російської ідеології.

Громадські активісти, які в подальшому стали засновниками ПБПУ, проявили значні зусилля щоб День прикордонника України, який довгий час відзначався одночасно з ФСБ РФ, був визначений у дату, що пов’язана з історією українського прикордонного війська.

Світлина з гаслом Патріотичного Братства прикордонників «ЦЕ НЕ НАША ІСТОРІЯ!», 2017р.

Активісти Прикордонного Братства системно нищили ворожу московську ідеологію, якою намагалися поєднати історію українських прикордонників з подіями, що стосуються комуністичного режиму РФ. Вкрай обурював той факт, що у відповідь на зусилля ПБПУ відбувався шалений опір зі сторони керманичів ДПСУ та членів «кишенькової» Громадської Ради прикордонного відомства, що самі мали досвід служби в органах КДБ, ГРУ СРСР. В бік активістів ПБПУ було проведено декілька замовних дезінформаційних акцій із розповсюдженням брехні і маніпуляційних припущень. Але наша позиція щодо трактування історії прикордонників залишилася незмінною і чітко визначена у нашій публікації.

Окремим пріоритетом в діяльності Братства став захист воїнів, яких необґрунтовано переслідують за нібито скоєння злочинів, пов’язаних із перевищенням службових повноважень під час Україно-російської війни. Прикладом цьому є ситуації із солдатами Сергієм Колмогоровим, Іллею Орловим у відношенні яких зусиллями патріотичного активу вдалося добитися відміни судових вироків і звільнення з під варти після декількох років тримання в СІЗО.

Хвиля громадського протесту біля будівлі ВСУ проти ув’язнення солдата Колмогорова. В організації заходів прийняли участь активісти спільноти ПБПУ. Листопад 2017 р.

Перша перемога. Зусиллями активістів солдата Колмогорова звільнено з під варти. Будівля ВСУ, 6 листопада 2017 року

Спільнота ПБПУ організувала дієву співпрацю з прикордонниками ДПСУ, які надавали інформацію про серйозні зловживання з боку керівного складу ДПСУ. Це стало приводом проведення громадських розслідувань по фактам створення в ДПСУ клановості та системних зловживань, що контролювалися керівним складом.

Світлина з публікації Братства «Увага на Буковинський сегмент!» (липень 2017)

Висновки з деяких громадських розслідувань проти системних зловживань в ДПСУ можна знайти у публікаціях «Щодо ознак ОЗГ в органах управління ДПСУ» та “Щодо організації протиправних схем до яких присутні керманичі ДПСУ”

Спільнота активу ПБПУ виступала категорично проти втягування українських прикордонників в політичні протистояння.

Позицію Прикордонного Братства на політичні події, що відбулися на кордоні в пункті пропуску через кордон «Краківець» 10 вересні 2017 року було вказано у висновках, які надано в українські ЗМІ.

Висновки Прикордонного Братства щодо втягування ДПСУ у політичні протистояння”

Активістами Братства проведено комплекс інформаційно-пропагандиських заходів, спрямованих на протидію московській пропаганді в умовах прагнень України мати власну помісну Церкву.

Також прийнято участь в координації дій громадських організацій для підготовки звернення громадськості до Вселенського Патріарха з проханням надання Україні Томосу.

Ми маємо принципову позицію: Московському патріархату РПЦ не місце в Україні з погляду на те, що він організовує розкол серед українських православних вірян і підтримує війну проти України.

Зазначена позиція чітко визначена у цій публікації.

В серпні 2018 року, за ініціативою Олега Медведчука та за участю Романа Шевченко і Павла Москаленко засновано вже Громадську організацію – Патріотичне братство прикордонників України. Це стало наступним кроком дій патріотів із сприяння незалежності України, розвитку української патріотичної ідеології, удосконалення національної безпеки України, усуненні системних проблем, що існують в питаннях керівництва ДПСУ.

Днем створення ГО Патріотичне братство прикордонників України є 9 серпня 2018 року, що відповідає даті державної реєстрації громадської організації.