аватар-1024x297аватар-1024x297аватар-1024x297аватар-1024x297
  • Головна
  • Про організацію
    • Історія створення ПБПУ
    • Завдання та структура
    • Статут ПБПУ
    • Символіка ПБПУ
    • Керівництво ПБПУ
  • Увійти до лав
  • Благодійна допомога
  • Контакти

Хочеш служити Державі – заплати

Серпень 27, 2020

Є в м. Суми Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. І. Г. Харитоненка. Цей середній навчальний заклад підпорядковується Адміністрації Державної прикордонної служби України. Ліцей готує юнаків до подальшої військової служби. 

Але перші кроки кадетів пов’язані з корупційними схемами і тиском, що є неприпустимо.

На адресу ГО «Патріотичне братство прикордонників України» надійшов лист, автором якого є родич одного з майбутніх ліцеїстів. 

Повідомляється, що у відношенні осіб, які вступають на навчання, а точніше щодо їх батьків, за ініціативи посадовців навчального закладу організовано грошові побори.

До схеми залучено наближених до керівництва ліцею цивільних осіб, які фактично виконують роль посередників для збору грошей під різним приводом.

Ми публікуємо лист, що надійшов Братству і маємо сподівання, що голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко проведе розслідування для з’ясування ситуації та відреагує  відповідними заходами. 

Далі, 

Андрій Павленко, мовою оригіналу

«Наша родина не заможна, навіть можна сказати бідна, тому можливості навчатись  у платних ВУЗах немає, от і вирішили, що найкраще буде для малого стати військовим і для початку пройти вишкіл у ліцеї. 

От син і вступив до Сумського прикордонного ліцею-інтернату імені І.Г. Харитоненка, здав усі іспити самостійно, нічого не з ким не «вирішували», начебто усе було добре, аж поки не прийшов день батьківських зборів.

На цих батьківських зборах минулого тижня заявили, що усім батькам необхідно зібрати близько 15 тисяч гривень на обов’язкові витрати, що будуть в ліцеї, і через тиждень, тобто до 25 серпня, разом із прийнятими дітьми привезти їх до ліцею. 

За гроші звичайно говорили не посадові особи, на початку зборів вітав усіх батьків керівник Ліцею генерал Свідлов, потім залишився лише командир роти підполковник Костянтин Чуб. Він запропонував обрати батьківський комітет. 

Для розуміння в роті, де близько 90 ліцеїстів, із майже півтори сотні батьків, швиденько бути головою батьківської ради визивається одна мама, яку одразу ж Чуб Костянтин затверджує. Обирають звісно ж із місцевих, Сумських жителів. Скороспечена голова пояснює, що в неї вже вчилися тут діти і вона знає що і як треба «організовувати»! 

Тут же обирають, знову ж таки із місцевих, кураторів взводів, один із яких відповідатиме за «фінансові питання».

 І того в батьківському комітеті швиденько намалювалося 4 особи, місцеві, активні, висунувшись самостійно і по суті прийняті і одразу ж затверджені командиром роти! 

Наприкінці зборів Чуб виходить і за ним виходять із приміщення, на так звану нараду четверо “випадково” обраних представника батьківського комітету. 

Повернувшись, члени батьківського комітету повідомляють всім батькам про необхідність здачі коштів і оголошують прейскурант: 

– 9000 пошив форми і спортивної форми; 

– 2500 ремонт роти; 

– 600 на маски; 

– 350 канцелярія…

Окрім того, заявили що кожного місяця потрібно буде здавати по 400 гривень за кожного ліцеїста, на питання: «для чого?», відповідь була наступна: “ну якщо замок зламається ви кожного разу будете здавати чи приїздити…?!” 

Так, якщо в роті близько 90 ліцеїстів помножити на 400 гривень з кожного, то виходить 12 000 грн на місяць на випадок мілких поломок, які має лагодити КЕС чи тилова служба! 

Звичайно натякнули, що ті, хто має щось проти – перші кандидати на відрахування, причину звичайно знайдуть, тому не називаю прізвище малого, бо як не відрахують то зацькують!!!

«Швидше здавайте гроші. Якщо будете триндіти, дитина вилетить з ліцею, як корок..»

Трохи опрацювавши офіційні державні сайти я знайшов чинний Наказ МВС № 1132 від 31.10.2016 року «Про речове забезпеч військовослужбовців та службовців Державної прикордонної служби України» яким затверджена Інструкція про порядок забезпечення речовим майном і ліцеїстів в тому числі! 

Цим же наказом визначені і норми забезпечення! Так от відповідно до норми № 7 ліцеїстів мають забезпечити форменим одягом в повному обсязі, в тому числі і парадною формою і бушлатом, який збираються купувати і тренувальним костюмом, який збираються шити (мабуть золотими нитками за такі гроші)! 

Разом з тим, на мою думку, щоб прикрити собі одне місце, в Положенні про Ліцей прописано, що вони можуть отримувати «благодійні внески», в тому числі на проведення ремонтів, пошиття одягу і усіляке інше….. Шановні але ж є діючи накази про забезпечення, на що тоді підуть кошти, які збирають з батьків в якості благодійних внесків!? Мабуть по кишенях?!

Прошу всіх, хто прочитає цього листа, можливо він дійде і до Голови ДПСУ, вжити відповідних заходів по поверненню коштів батькам та припиненню майбутніх зухвалих корупційних проявів! Ми не одна така сімя, які поки що мовчать і якщо не буде відповідної реакції ми передамо записи з батьківських зборів до компетентних правоохоронних органів і напишемо колективну заяву!

26 серпня 2020 року»

На завершення від Братства прикордонників:

Як видно, вимагання грошей в ліцеї є сталою традицією. І огидно, коли діти, які обрали шлях в майбутньому присвятити свою долю захисту України стикаються із здирництвом. Дивно якось виглядає гасло: хочеш служити Державі – заплати.

Ми з цим не згодні. А Ви?

На фото: кадети Сумського військового ліцею

Поширити

Схожі дописи

Лютий 24, 2022

Фашистська Російська федерація розпочала широкомасштабну війну проти України


Читати далі
Листопад 30, 2021

Це не сподобається злочинним угрупованням на Державному кордоні


Читати далі
Липень 22, 2021

Захоплення зброї прикордонного наряду на Сумщині. Висновки з оцінки події


Читати далі

4 Comments

  1. Vlad сказав:
    Серпень 28, 2020 о 8:02 am

    Такі побори можуть бути тільки у путінській Росії, а в Україні яка рухається семимильними кроками у Європу “воїни світла і добра не можуть брати хабарів”, так би сказав сонцеликий зелений президент. В нашій країні з дитячого садочка дітей навчають корупції.

    Відповіcти
  2. Батьківський комітет Кадетського корпусу сказав:
    Серпень 29, 2020 о 1:13 pm

    Нам, представникам батьківського комітету Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України дуже прикро, що на сайті, з такою великою назвою «Патріотичне братство прикордонників України» опублікована неперевірена, перекручена інформація на замовлення третіх осіб.

    До речи, ліцей є не середнім закладом, як було висвітлено в інформації, а ліцеєм з посиленою військово-фізичною підготовкою – закладом спеціалізованої освіти ІІ-ІІІ або III ступенів військового профілю для дітей з 13 років , який керується у своїй діяльності Конституцією України, Законом України «Про освіту» , Законом України «Про повну загальну середню освіту», Статутом ліцею затвердженим Голою Державної прикордонної служби України та іншими нормативно-правовими актами (розділ XI стаття 9 Закону України «Про освіту»).
    В викладеній інформації нас, батьків, назвали наближеними до керівництва ліцею цивільних осіб, які є посередниками для збору грошей. Образливо і зневажливо.

    Відповідно до статті ЗО Закону України « Про повну загальну середню освіту» у закладах освіти та їх структурних підрозділах може діяти батьківське самоврядування. Батьківське самоврядування здійснюється батьками учнів як безпосередньо, так і через органи батьківського самоврядування. Батьки мають право утворювати різні органи батьківського самоврядування (в межах класу, закладу освіти, за інтересами, тощо).

    Батьки можуть розглядати будь-які питання і приймати рішення, крім тих, що належать до компетенції інших органів управління чи органів громадського, самоврядування закладу освіти.

    Рішення органу батьківського самоврядування виконується батьками виключно на добровільних засадах. Ніхто нікого не примушує!
    Рішення органу батьківського комітету з питань організації освітнього процесу та/або діяльності закладу освіти можуть бути реалізовані виключно за рішенням керівника закладу освіти, якщо таке рішення не суперечить законодавству.

    Рішення органу батьківського самоврядування не повинні призводити до надання іншим учасникам освітнього процесу привілеїв чи обмежень за будь-якою ознакою, порушувати їхні права та/або законні інтереси, а також не можуть бути підставою для прийняття управлінських рішень, що не відповідають законодавству.

    Відповідно до статті ЗО Закону України « Про повну загальну середню освіту», положення «Про батьківський комітет» та згідно плану батьківських зборів, батьки самостійно виявили бажання вступити до батьківського комітету та обиралися згідно протоколу батьківських зборів.

    На зборах були присутні командир роти та офіцер внутрішньої безпеки Державної прикордонної служби України.
    Стосовно «поборів», які проводив батьківській комітет за інформацією автора листа.

    Батьківським комітетом було запропоновано централізовано пошити за власні кошти одноманітні спортивні костюми для занять спортом, а також сумки для зберігання особистих речей. До речи, ціна одного костюму коштує 1250 гривень.

    На сьогоднішній день в ліцеї немає навіть посадової особи, яка вирішує питання КЗС, так як пропозиції по змінам до штатів не вирішуються вже рік. І питання, які відносяться до цієї служби вирішуються самостійно за допомогою працівників та батьків після обговорення та затвердження даного питання на батьківських зборах.

    Автор викладеної інформації показує свої знання щодо наказу МВС № 1132 від 31.10.2016 року «про забезпечення військовослужбовців Державної прикордонної служби України». Ознайомившись з цим наказом ми бачимо, що комплект одягу видається на 2 роки. Тому було запропоновано пошити другий комплект літньої форми одягу. Всі ці питання виносилися на розгляд батьків виключно на добровільних засадах і рішення приймались шляхом голосування і були прийняті одноголосно.

    Натяків щодо відрахування ліцеїстів, батьки яких не здадуть кошти, ми не чули і взагалі здивовані для чого це було написано.
    Положення про Ліцей затверджується не його керівником, а Постановою Кабінету Міністрів України для всіх аналогічних ліцеїв Держави.
    Ми, представники батьків ліцеїстів набору 2020 року, обурені викладеною інформацією Павленка, на сайті «Патріотичне братство прикордонників України» який стверджує, що вимагання грошей в ліцеї – є сталою традицією.

    А він сам був в ліцеї?

    Прикро, що сайт «Патріотичне братство прикордонників України», як бачимо, є збірником пліток.

    Відповіcти
    • Олег Медведчук сказав:
      Вересень 16, 2020 о 3:05 pm

      Висловлюємо Вам свою повагу.
      Вважаємо, що Батьківський комітет і відповідно керівництво вказаного навчального закладу, обрали найлегший та досить примітивний шлях щодо вирішення наявних побутових проблем ліцеїстів та закладу через збір грошей з батьків.
      Нещодавно об’єктом перевірки стала подібна ситуація в прикордонній «альма-матер» у Хмельницькому.
      Що ж тлумачить закон про збір та придбання за кошти батьків майна, послуг, тощо?
      “Відповідно до ч. 1 ст. 4 закону “Про освіту” держава забезпечує безоплатність повної загальної середньої освіти, гарантує безоплатне забезпечення підручниками (у тому числі електронними) всіх здобувачів освіти та педагогічних працівників”, – роз’яснює МОН.
      Це положення 21 листопада 2002 року підтверджує рішення Конституційного Суду.
      Жоден нормативно-правовий акт в Україні не передбачає і не може передбачати можливість впровадження у державних чи комунальних закладах загальної середньої освіти програми за умови обов’язкового придбання за кошти батьків відповідних робочих зошитів, підручників чи інших матеріалів.

      Отже, будь-які форми тиску на батьків щодо сплати ними коштів чи їх примушування до придбання робочих зошитів, підручників, посібників, хрестоматій, телевізорів, комп’ютерної техніки, проведення ремонтів у класах, приміщеннях “є прямим порушенням положень Конституції та законів України, та є неприпустимим.

      Що ж робити?

      Яким чином вирішувати критичні питання забезпечення, коли на це виділено обмаль коштів?

      Перш за все, треба впевнитись що дійсно ця галузь потребує покращення. Інколи фарбування бордюрів, чи розповсюдження портретів «вождя Вітчизни» і «батька відомства» не є вкрай актуальним питанням.

      Наступним етапом уважно слід вивчити весь бюджет і переконатись, що всі кошти йдуть на необхідне, а не на виконання прохання якогось лобіста з прикордонного відомства, що протягує свою безглузду ідею.

      Також важливо дізнатись, а чи справді не виділено кошти.

      Або, чи все зроблено (це питання особисто для керівника), щоб ці кошти були виділені частині, підрозділу. Чи надано заявки, розрахунки, обґрунтування вищому керівнику.

      І якщо усе вищевказане враховано, чому б у такому випадку уважно не вивчити Закон України „Про волонтерську діяльність” від 19.04.2011 № 3236-VI .

      Відповідно до норм статті 8 цього Закону, отримувачами волонтерської допомоги є фізичні та юридичні особи, що є неприбутковими організаціями, які отримують таку допомогу.

      З 2014 року волонтерський рух, який зародився стихійно, створив Другий фронт у війні з росією.

      Слава і честь волонтерам, які зробили усе для забезпечення першочергових потреб Українського Війська у ті буремні часи.

      Деякі органи охорони державного кордону плідно взаємодіють з такими організаціями, отримують допомогу для вирішення нагальних потреб, залучають до різного роду просвітницьких заходів.

      Чому ж тоді батькам, які так хочуть покращити життя своїх дітей в стінах прикордонної академії та ліцею, придбати їм солодощі та фільтровану водичку, не подумати про створення волонтерської організації, легалізувати свої наміри:

      щоб здача коштів не принижувала гідності батьків, не була поганим прикладом для майбутніх прикордонників;

      щоб навіть мізерної думки не було про якісь зловживання зі сторони керівництва навчальних закладів.

      Але звертаємо увагу на визначення волонтерської діяльності – добровільна, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, що здійснюється волонтерами шляхом надання волонтерської допомоги. Вона є формою благодійної діяльності.

      Врахуймо, що не усі члени нашого суспільства мають рівні можливості. Для деяких одіти сина чи доньку і відправити навчатись уже велике фінансове досягнення.

      Примушування, залякування, приниження батьків, які не мають можливості допомогти мусять відійти в минуле.

      Пропонуємо зазначене прийняти як рекомендацію голові Держприкордонслужби
      Сергій Дейнеко, командирам військових частин та керівництву навчальних закладів, батькам ліцеїстів і курсантів.

      Ми всіма зусиллями повинні створити впевненість, що захисник України ПОТРІБЕН власній Державі. В цьому і є головна мотивація служіння Батьківщині.

      Разом переможемо.

      Слава Україні!

      Відповіcти
  3. Надежда сказав:
    Серпень 30, 2020 о 6:30 pm

    Читая Вашу статью, мы, целой семьёй, приняли решение подписаться на Все ваши новинки

    Відповіcти

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні публікації

  • 0
    Фашистська Російська федерація розпочала широкомасштабну війну проти України
    Лютий 24, 2022
  • 0
    Це не сподобається злочинним угрупованням на Державному кордоні
    Листопад 30, 2021
  • 0
    Захоплення зброї прикордонного наряду на Сумщині. Висновки з оцінки події
    Липень 22, 2021
  • 0
    Оставини захоплення зброї прикордонного наряду
    Липень 18, 2021
  • 0
    Мовчання ягнят
    Червень 3, 2021
  • Головна
  • Про організацію
    • Історія створення ПБПУ
    • Завдання та структура
    • Статут ПБПУ
    • Символіка ПБПУ
    • Керівництво ПБПУ
  • Увійти до лав
  • Благодійна допомога
  • Контакти

Спільнота ПБПУ у Фейсбук

Facebook
© 2018 Патріотичне братство прикордонників України. Копіювання та розміщення інформації на сторонніх ресурсах дозволено лише при зазначенні посилання на оригінал.