Громадська організація Патріотичне братство прикордонників України наполягає на проведенні детального розслідування спроби нападу на керівника Організації Олега Медведчука.
Справа щодо нападу всіляко гальмується.
За три дні не вжито жодних слідчих заходів незважаючи на наявність прямих доказів.
Вісутність реакції правоохоронців дуже дивує з погляду на те, що останнім часом країну захлиснула хвиля спланованих нападів на активістів, і ми спостерігаємо тотальне ігнорування з боку органів правопорядку, які починають діяти тільки під тиском громадськості.
З цього приводу надаємо допис Олега Медведчука з власної сторінки у Фейсбук, який проінформував про обставини організації нападу на нього (ВІДЕО):
“Нема тіла, не буде й діла. Або, як вижити в Україні громадському активісту?
Забігаючи наперед, щоб уникнути однобокої оцінки, повідомляю. Цей допис спрямований не проти Президента України, а для того щоб допомогти йому виконати обіцяне на зустрічі з представниками громадських організацій, яка відбулася 6 квітня ц.р. Шкода, що мені не вистачило якоїсь там доби. Та й на Володимирський 26 теж вирішили плани не змінювати.
5 квітня біля 21.00, на мене було організовано напад групи невідомих осіб в кількості до 10 чоловік. За збігом обставин, головні загрози нападу відчули члени моєї родини.
Щодо обставин нападу дізнаєтесь, тут:
https://www.facebook.com/10001
Вважаю, що напад на мене організовано виключно з метою примусити відмовитись від громадської діяльності.
Скоріш за все це пов’язано з тим, що мною напередодні було оприлюднено резонансні публікації, а в день події оголошено звернення громадської організації Патріотичне братство прикордонників України, яку я очолюю, до Президента України щодо зловживань в Державній прикордонній службі Україні, яке вийшло в ЗМІ під назвою:
“Особиста вигода або дискредитація Президента”.
Вичерпна інформація про громадську організацію тут:
http://bratstvo-kordon.org.ua/
Минає вже три доби як мною подано повідомлення про скоєння злочину, але жодних практичних заходів для встановлення нападників не спостерігається.
Слідчі повідомили, що у розслідуванні злочину немає перспектив з урахуванням того, що мені не завдано фізичних ушкоджень. Поліція відмовила в реєстрації кримінального провадження і пояснює, що така позиція погоджена з прокуратурою.
Тобто спрацьовує відомий вислів на кшталт «Нема тіла, не буде й діла».
Вісутність реакції правоохоронців дуже дивує з погляду на те, що останнім часом країну захлиснула хвиля спланованих нападів на активістів, і ми спостерігаємо тотальне ігнорування з боку органів правопорядку, які починають діяти тільки під тиском громадськості.
Ну що ж, позиція правоохоронців відома. Вони хочуть настання наслідків.
В свою чергу хочу заявити, що при виникненні фізичної загрози у відношенні мене чи членів моєї родини я буду діяти так, як мене навчали згідно військового статуту.
Розумію, що особливі обов`язки чатового не являються досить зручними в питаннях забезпечення прав громадянина на захист власного життя та особистої гідності. Але здається це стає винятковим способом вижити громадському активісту в умовах українських реалій.
А може вже вистачить сумної статитики із прізвищ:
Катя Гандзюк,
Олег Михайлик
Сергій Стерненко
…
Наступного дня після спроби нападу на мене я дізнався, що Президент України 6 квітня запросив представників громадських організацій на зустріч. Як повідомили ЗМІ це був реальний діалог.
В числі богатьох тем обговорювали кадрові питання щодо одіозних посадових осіб на кшталт Семочко, а також звільнення Гордєєва та Рищука на вимогу ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?».
Петро Порошенко підкреслив, що такі зустрічі та відверта комунікація з громадськими організаціями мали відбуватися раніше.
Президент визнав, що допустив 2 основні помилки за останні роки:
а) кадри, б) комунікації.*
* До речі, саме про таке йшлося в зверненні громадської організації Патріотичне братство прикордонників до Президента України
http://bratstvo-kordon.org.ua/
А ще мені сподобалась фраза, яку вказала в дописі на своїй сторінці стосовно цієї зустрічі Daria Kaleniuk:
“Яким би корисним такий діалог був і для президента Порошенка, і для громадських активістів, і для всієї України, якби він відбувся вчасно. Водночас, я високо ціную та поважаю визнання Президентом своїх помилок. Це сильний крок. Помилки можна виправити конкретними діями, деякими вже в найближчі дні. Адже довіра власне і вибудовується діями…».
Гарна перспектива. Але.
Тим, хто все ж вирішив стати на шлях протидії ганебній системі, пропоную подивитись відео стосовно організації нападу на мене і наполегливо раджу –
будьте напоготові.
Якщо Ви наполягатиме на реагуванні влади, незабаром відповідь може надійти від найнятого нею криміналітету.
Буду вдячний за реагування і розголос
Борітеся, Поборете!”
Джерело: Олег Медведчук
Нема тіла, не буде й діла. Або, як вижити в Україні громадському активісту?Забігаючи наперед, щоб уникнути однобокої…
Опубліковано Олегом Медведчуком Понеділок, 8 квітня 2019 р.
1 Comment
Цілком погоджуюсь з висновками.
О.І., пам’ятаю, поважаю, підтримую.