Серед іншого, один з прикордонників повідомив, що перед тим, як здійснити цілеспрямований наїзд на офіцера, підозрюваний Іван Мегей наїхав ще й на нього. Чоловіка врятувало те, що він після удару капотом автомобіля, скотився на обочину.
Обвинувачений у навмисному вбивстві свою провину не визнає, сторона захисту вказує винятково на випадковість події.
Тобто, за їх версією Магей ніби:
випадково з’явився на місці порушення кордону, де затримали порушників з контрабандою;
випадково сів за кермо автомобіля та розігнавшись збив офіцера і випадково переїхавши через нього наніс важку політравму з крововиливом в легені, перелом ребер, грудної клітки, розривом печінки, селезінки та великою втратою крові.
Мабуть, за цинічною версією Магея, у офіцера, теж випадково, залишились без чоловіка – дружина, без батька – двоє дітей, син Дмитро та однорічна донечка Христинка.
Добре, що на слуханні були присутні колеги прикордонника, які підтримували вдову офіцера. Після закінчення суду всі бажаючі змогли прийняти участь в молебні, який провів військовий капелан прикордонного загону.
Наступне судове засідання може бути вирішальним у справі. Воно відбудеться у Рахівському райсуді 13 лютого о 14.00. Там триватиме допит свідків, і суддя розгляне питання продовження терміну запобіжного заходу для підозрюваного. Такий термін невдовзі закінчується.
Звісно, захисники та спільники Магея будуть прикладати максимум зусиль щоб запобіжний захід був пом’якшений та його звільнили з під варти. Це може призвести до того, що підозрюваний зникне.
Серед громадськості обговорюється, що існують ризики «зливу» кримінального провадження. Приводом таких припущень вказується заангажованість місцевих суддів, на яких може здійснюватись вплив з боку кримінальних угруповань.
Очевидно, що всі, хто мав відношення до організації протиправної діяльності на кордоні, в т.ч. колишні високопосадовці Держприкордонслужби, зацікавлені в тому, щоб Іван Магей мовчав про своїх спільників та кришувальників і до кінця вдавав з себе звичайного водія, який скоїв злочин по необережності.
Але, ситуація може змінитись і підозрюваний почне давати свідчення, коли усвідомить, що йому реально загрожує довічне ув’язнення.
Це страшний сон прямих та опосередкованих вбивць офіцера Вадима Березенського.
Саме тому потрібен громадський контроль судового процесу для перемоги справедливості
Автор: Олег Медведчук,
голова ГО Патріотичне братство прикордонників України