Роман Шевченко,

заступник керівника головного осередку (Заступник Голови Правління)

Громадської організації

“ПАТРІОТИЧНЕ БРАТСТВО ПРИКОРДОННИКІВ УКРАЇНИ”

Шевченко Роман Володимирович, народився 4 жовтня 1964 року, в смт Козелець, Чернігівської області. 31 рік свого життя віддав службі в Прикордонних військах та Державній прикордонній службі України.

Після проходження строкової військової служби на прикордонній застави Гродненського прикордонного загону вирішив присвятити своє життя офіцерській службі в органах охорони Державного кордону.

Із закінченням Вищого прикордонного військово-політичного училища з липня 1988 до травня 1993 року проходив службу на посадах заступника начальника прикордонної застави «Белз», офіцером по роботі з молоддю та молодіжними організаціями відділу виховної роботи, начальником служби військ та військової дисципліни Львівського прикордонного загону.

З розпадом СРСР одним із перших склав Присягу на вірність українському народові і увійшов до лав Прикордонних військ України.

З прапором ст. л-нт Р.Шевченко.  Січень 1992 рік. Присяга на вірність Україні.

З 1993 по 2000 рік очолював Центральний музей Прикордонних військ України, який став центром для ряду громадських осередків українського патріотичного та військово-історичного спрямування. Цей період служби був присвячений ідеологічній роботі та вихованню патріотизму у прикордонників, сприянні розвитку громадянського суспільства в Україні.

Очолював творчу групу, яка працювала над створенням Центрального музею як окремого структурного органу ПВ України. Було розроблено необхідну нормативну базу, підібрано персонал та забезпечено його діяльність, підготовлено наукову та художню концепції. В колекцію зібрано більше 40000 експонатів та створено експозицію першого на теренах незалежної України військово-історичного музею українського патріотичного спрямування.

Значні зусилля приділяє розкриттю реальної історії української прикордонної охорони, очищення її від комуністичної пропаганди та імперського впливу. Є автором ряду досліджень української історії. Працював над виданням та входить до групи авторів Енциклопедії історії України.

В період 2000 – 2003 р.р. проходив службу в Державному комітеті з питань охорони державного кордону України в підрозділах інформаційно-пропагандистської роботи. Очолив групу взаємодії з ВРУ, КМУ та органами державної влади де отримав відповідний досвід співпраці. Неодноразово брав участь у роботі державних робочих груп, дорадчих та консультативних органів. Входив до складу міжнародних робочих груп.

З 2003 по 2014 рік проходив службу в Адміністрації Держприкордонслужби України на посадах: помічник першого заступника Голови ДПСУ, начальник сектору з питань взаємодії з ВРУ, КМУ, Адміністрацією Президента України; заступник начальника управління, начальник відділу інформаційного забезпечення та організації діяльності Голови ДПСУ; помічник Голови ДПСУ (з питань інформаційно-аналітичного забезпечення).

З 2002 року, вперше в прикордонному відомстві очолив підрозділ, який почав здійснювати супровід проходження у вищих органах державної влади проектів законів, актів Президента та Уряду України щодо діяльності ДПСУ та прикордонної політики держави. 

На посаді помічника Голови ДПСУ виконував завдання з інформаційно-аналітичного забезпечення керівництва прикордонного відомства.

Проводив активну участь в заходах направлених на встановлення передумов корупції, підтримки міжнародної співпраці для її попередження, пропаганди методів і форм боротьби з цим антисоціальним явищем. Працював у робочій групі з впровадження компонента 3 Угоди між Урядом України та Урядом США про стратегічне завдання з виконання програми зниження рівня корупції у державному секторі  в рамках Порогової програми Державної корпорації США Millenium Challenge Corporation. Під час візитів вивчив досвід діяльності антикорупційних та державних інститутів та громадських організацій США, Грузії, Молдови та Польщі.

Як організатор, викладач і інструктор працював на шести міжнародних школах «Молодь проти корупції» – антикорупційних освітніх заходах з залученням громадських активістів, молодих лідерів громадського антикорупційного руху. Її організатори – Державна прикордонна служба України, Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Україні та Молдові (EUBAM), і Центр по боротьбі з економічними злочинами і корупцією Республіки Молдова.

Очолював групу офіцерів Держприкордонслужби України, яка спільно з співробітниками Організації з безпеки і співробітництва в Європі (OSCE), Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Україні та Молдові (EUBAM), і Центру по боротьбі з економічними злочинами і корупцією Республіки Молдова розробила і ввела в правоохоронних навчальних закладах  єдину для всіх правоохоронних навчальних закладів України та Молдови антикорупційну освітню програму.

Проводить дисертаційне дослідження теми «Психологічні особливості доброчесної поведінки прикордонників».  Опублікував дві наукові роботи, підготував три доповіді на науково-практичних конференціях з проблем психології доброчесної поведінки державних службовців та етики державного управління.

Роман Шевченко є автором:

  • модулю INTEGRITY. Професійна етика.
  • «Кодексу доброчесної поведінки персоналу ДПСУ», який був схвалений міжнародними експертами та запроваджений рішенням колегії ДПСУ в квітні 2008 року.

Брав участь у створенні Порадника персоналу ДПСУ з професійної етики та запобігання корупції виданого за сприянням Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Україні та Молдові (EUBAM).

В 2014 році на щотижневих брифінгах організованих офісом НАТО в Україні для представників військово – дипломатичного корпусу, що акредитовані в Україні виступав з доповідями про стан прикордонної безпеки України та прямо і відкрито розповідав військовим аташе про російську агресію проти української держави та про героїчні дії прикордонників в боротьбі з окупантами. Вживав усіх можливих заходів з організації міжнародної підтримки України у війні проти російської агресії.

Освіта: повна вища. У 2007 р. закінчив Національну академію державного управління при Президентові України, отримав кваліфікацію  магістр державного управління (національна безпека); у 1998 р закінчив Національну академію керівних кадрів культури та мистецтв, отримав кваліфікацію спеціаліст – управління організаціями; у 1988 р закінчив Вище прикордонне військово-політичне училище.

З серпня 2015 до січня 2016 року пройшов 400 годинний стаціонарний курс покращення знання англійської мови в British Council отримав сертифікат володіння англійською — Pre-Intermediate.

Має державні нагороди. Отримав військове звання «майор» достроково, нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Грамотою Верховної Ради України, 1 орден, 17 медалей.

З грудня 2014 року, після звільнення у відставку, Роман Володимирович бере активну участь у діяльності інститутів громадянського суспільства, направленій на сприяння розвитку ветеранського руху українських військових професіоналів-патріотів, захисту законних прав військовослужбовців-прикордонників, здійснення цивільного громадського контролю за діяльністю органів державної влади. Займається волонтерською діяльністю, допомогою українським військовим та їх родинам. Здійснював оперативне керівництво діяльністю ГО “Всеукраїнський Союз Захисників Кордону Батьківської Землі”, працюючи на посаді виконавчого директора цієї організації.

З серпня 2018 року, співзасновник та Заступник Голови Правління Громадської організації “Патріотичне братство прикордонників України”.

Роман Шевченко, має власні стійкі проукраїнські переконання, проявляє активну державницьку життєву позицію та веде громадську роботу щодо згуртування українських патріотичних сил для допомоги в посиленні охорони кордону та обороноздатності України, протидії агресії РФ; підтримки прагнень України до Євроінтеграції, входженні в НАТО; сприянні розвитку національної ідеології, протидії ворожій пропаганді; сприяння заходам протидії корупції.

Посилання на власні профілі в соціальних мережах:

https://www.facebook.com/RShevchenko64