Мета і завдання діяльності ПБПУ

За своїм статусом ГО «ПБПУ» є всеукраїнською громадською організацією.

Мета діяльності  громадської організації ПАТРІОТИЧНЕ БРАТСТВО ПРИКОРДОННИКІВ УКРАЇНИ :

 • згуртування українських патріотичних сил для  допомоги в посиленні охорони кордону та  обороноздатності України, протидії агресії РФ;
 • підтримка прагнень України до Євроінтеграції та входження в НАТО;
 • сприяння розвитку національної ідеології;
 • протидія ворожій пропаганді;
 • популяризація позитивних дій та підвищення мотивації в проходженні служби прикордонників;
 • сприяння заходам протидії корупції;
 • здійснення цивільного громадського контролю за діяльністю правоохоронних органів та інших органів державної влади.

Організація ПБПУ має  наступні завдання:

 • сприяння здійсненню та захист законних громадських, соціальних інтересів своїх членів у державних та громадських органах;
 • відродження історичної пам’яті про подвиги та досягнення охоронців українського кордону різних часів, вивчення та популяризація історичних знань про діяльність прикордонного відомства української держави, історичних  традицій прикордонної служби, форм устрою, несення служби, життя і господарювання прикордонників різних часів;
 • підвищення якості українського військово-патріотичного виховання українців, формування здорового способу життя, розвитку духовності і зміцненню моральних устроїв українського суспільства на історичних засадах українського патріотизму, українських народних та прикордонних традиціях, підготовки громадян до захисту України;
 • здійснення демократичного цивільного громадського контролю над ходом реформування Української Держави на засадах та вимогах Революції Гідності, виконання програм реформування українського війська, Державної прикордонної служби України, інших військових формувань.

З окресленої мети ПБПУ та в умовах Україно-російської війни Організація об’єднує зусилля українських патріотів, особливо  з числа тих, які проходять службу або є ветеранами органів охорони Державного кордону України, приймали участь в бойових діях із захисту суверенітету та територіальної цілісності України.

Ми поважаємо прикордонників всіх поколінь. Поряд з тим принципово проти застосування на теренах незалежної України символіки та ідеології комуністичної тоталітарної епохи, що  є предметом ворожої пропаганди. Вважаємо, що прикордонники України мають переважне право на поновлення власної історії і розвиток своїх традицій.

ПБПУ буде вживати заходів задля створення і становлення в України власної помісної Церкви. Ми маємо категоричну позицію: Московському патріархату РПЦ не місце в Україні з погляду на те, що він організовує розкол серед українських  вірян і підтримує війну проти України.

ПБПУ  буде добиватися очищення Держприкордонслужби України від посадовців, які мають відношення до органів спецслужб СРСР і оминули люстрації; не вживали достатніх заходів із забезпечення недоторканності і надійної охорони державного кордону України; не протидіяли втягуванню  прикордонного відомства в політичні протистояння; проявляли зневагу до підлеглих; не сприяли розвитку можливостей із справедливого кар’єрного зростання персоналу; створювали умови до крадіжок державних коштів, системному здирництву і зловживанням.

ПБПУ прагне змінити прикордонне відомство щоб в ньому не було закритих кланів, системного здирництва, а існували рівні можливості для справедливого кар’єрного зростання військовослужбовців.

З урахуванням мети і завдань, визначено головне гасло Патріотичного Братства прикордонників України:

 “Державний  кордон України –  недоторканний. Надійність його охорони повинна бути забезпечена в будь-яких умовах обстановки і незалежно від політичних змін в державі. Це є основою національної безпеки України.”

Організаційна структура ПБПУ

Організаційна структура Організації складається із Головного осередку (Правління) ПБПУ та відокремлених підрозділів.

Відокремлені підрозділи можуть створюватись за рішенням Правління в Автономій республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах в містах, селищах та селах.

На даний час правлінням ГО «ПБПУ» прийнято рішення про створення обласних осередків ПБПУ ділянки відповідальності яких збігаються з адміністративною територію областей (в т.ч. із залученням територій населених пунктів області).

Керівництво діяльністю ГО «ПБПУ» здійснює Правління (Головний осередок). До складу Правління входять Голова та два його заступники.

Відокремлені підрозділи Організації здійснюють свою діяльність у відповідності до законодавства України, статуту ГО «ПБПУ», власних положень, затверджених Правлінням ГО «ПБПУ».

Відокремлені підрозділи Організації не є юридичними особами. Відомості про утворенні відокремлені підрозділи Організації повинні бути подані до уповноваженого органу з питань реєстрації в порядку, передбаченому законодавством України.