аватар-1024x297аватар-1024x297аватар-1024x297аватар-1024x297
  • Головна
  • Про організацію
    • Історія створення ПБПУ
    • Завдання та структура
    • Статут ПБПУ
    • Символіка ПБПУ
    • Керівництво ПБПУ
  • Увійти до лав
  • Благодійна допомога
  • Контакти

Мародерство на тендерах під час пандемії, або-10 млн за 2 см

Травень 11, 2020

 Україною ширяться благодійні акції в ході яких небайдужі перераховують кошти на придбання медичного обладнання, засобів захисту для допомоги лікарям, які рятують життя хворим на COVID-19.

Це дійсно необхідно, в умовах загального дефіциту бюджету. А ще, це об’єднує націю в шляхетних  прагненнях допомогти один одному. Безумовно, кожна гривня має значення для перемоги.

Але виявляється, що в таких умовах є ділки, яким до одного місця всі  проблеми, а попереду всього – ненаситна жага нажертися в умовах загальної біди. 

Таке можна назвати не менш, як мародерство тому, що війна триває – як з росією на Донбасі так і в лікарнях –  під час світової пандемії. 

По суті

На адресу громадської організації «Патріотичне братство прикордонників України»  надійшов лист від директора української компанії  ТОВ “Інкос Лайн” Миколи  Назаровця (додається в кінці допису). 

Він повідомив, що зіткнувся з проблематикою, коли Державна прикордонна служба України закуповує медичне обладнання із значним перевищенням цін.

Для цього використана схема за якою можна без проблем обійти тендер та систему відкритих закупівель.

Незважаючи на те, що на ринку є перелік доступних пропозицій на обладнання, що має усі необхідні дозволи та ліцензії, розпорядник державних коштів (замовник), а точніше мародер в структурі замовника,  має можливість в змові з комерсантами вибрати виключно певне обладнання, що йому “до смаку”.

Для цього достатньо отримати декілька пропозицій від наближених приватних компаній, формально усунути інших учасників тендеру та укласти договір, навіть якщо ціна об’єктивно не є конкурентоздатною серед аналогічного обладнання.

На паперах все ніби добре, але від того, якось не легше. Фактично можливі втрати в оборудці тільки у наведеному нижче прикладі обчислюються понад десяток мільйонів гривень.

Якось перешкодити даній схемі досить складно, тому що заздалегідь знати про потребу замовника в тому чи іншому обладнанні не є можливим. Інформація стає відомою лише на етапі публікації договору в системі Prozorro у формі звіту про проведену закупівлю.

Ще раз пояснюємо, як працюють казнокради. 

Мародер в структурі держзамовника інформує мародера-комерсанта, що незабаром буде запит пропозицій на закупівлю обладнання. Мародер-комерсант надає мародеру посадовцю певні характеристики на обладнання, яке він взмозі поставити замовнику. Потім держзамовник публікує запит з конкретними, вже завчасно обумовленими з комерсантом  характеристиками (інколи навіть до міліметра в розмірах). 

Потім мародер-комерсант надсилає замовнику декілька пропозицій від різних фірм, хоча вони народжені одним ініціатором. Звісно перемагає та пропозиція,  де ціна є меншою, хоча  і захмарною. Інших учасників тендеру усувають, а обумовлений «міліметр» вказують нібито визначальним в характеристиках з поясненнями, що таке “особливе”обладнання коштує в рази дорожче від аналогів.

Наша ситуація розгортається навколо придбання органом забезпечення Державної прикордонної служби України (ОКОІЗ – в/ч 1498 ДПСУ) систем комп’ютерної томографії для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення COVID-19.

Інформація про закупівлю розміщена за посиланням:

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-05-04-000914-c

За підсумками тендеру, Держприкордонслужба 04 травня 2020 року зобов’язалась  придбати  у ТОВ “Медгарант” два томографи за ціною в  35 млн 140 тис. грн.

При цьому, на  думку директора  ТОВ “Інкос Лайн”,  визначена ціна є значно вищою від аналогів, а деякі характеристики суттєво поступаються обладнанню, що має меншу вартість.

Те що можна купити обладнання дешевше на 10 мільйонів гривень жодним чином під час тендеру на державних панів не вплинуло. Лунав єдиний аргумент – “ми вже уклали договір, розривати не можна”.

Ось деякі викладки з листування ТОВ “Інкос Лайн” на етапі обговорення пропозицій. Це буде доречним для усвідомлення ситуації.

«Просимо Вас надати можливість нашій пропозиції на участь в державній закупівлі системи рентгенівської комп’ютерної томографії. 

Відповідно до опублікованих медико-технічних вимог наша пропозиція має єдине несуттєве розходження в п1. «апертура гентрі»*

[*апертура гентрі – діаметр тунелю томографа, в якому розташовують пацієнта]

Її розмір становить 70 см, що в свою чергу є світовим стандартом та повною мірою забезпечує обстеження пацієнтам різних конституційних особливостей. 

Різниця від вимоги (72см) складає 2 см, що безпосередньо ототожнюється та жодним чином не впливає на якість, швидкість та будь-які інші характеристики діагностичного процесу*.

[*апертура гентрі розміром 70 см відповідає медико – технічним вимогам до предмету закупівлі, встановлених Тендерною Документацією]

Окрім повній відповідності іншим критеріям, прилад, який пропонує наша компанія  (ANKE Anatom 64)  має ряд більш технологічних переваг, а економія бюджету склала б 10 140 000 грн. (десять мільйонів сто сорок тисяч гривень)  від ціни нинішнього переможця тендеру.

Далі надано перелік переваг обладнання, що пропонувало підприємство “Інкос Лайн”:

1. Потужніший генератор 80 кВт.  Чим вища потужність, тим менший час експозиції, отже і нижча доза опромінення, а в деяких випадках ще й краща якість отриманого зображення.

2. Збільшений діапазон значення струму на трубці 10-670 мА дає змогу більш точному налаштуванню протоколів дослідження.

3. Посилена теплоємність аноду до 8 MHU (вимога 5 MHU). Більша теплоємність дозволяє досягати більш коротких тимчасових інтервалів між експозиціями.

4. Діапазон столу, що сканується 180см (вимога 160) повною мірою забезпечить обстеження 3 та більше зон одночасно навіть конституційно особливому фенотипу пацієнтів.

5. Максимальна тривалість скану 120 сек., що є лідируючим в класі та дає можливість виконання більш тривалих одномоментних обстежень (особливо важливо при коронаграфії).

6. Максимальна просторова розподільча здатність складає 21 пар ліній /см (тех. вимога 16 пар ліній/см). Вищевказані характеристики дали можливість досягти низькоконтрастної розподільчої здатності при контрастній різниці 3 одиниці Хаунсфілда на рівні 2 мм (тех. вимога не більше 5мм), що на 250% краще за вимогу та є суттєвою клініко-діагностичною перевагою.

7. Розширений перелік клінічних додатків : Побудування реформації зображення (MPR), Багатоплощинна реконструкція кривих (CPR), Дисплей затінення кривих (SSD), Об’ємна візуалізація (VR), Програми проекцій максимальної та мінімальної інтенсивності (MIP / MinIP), Віртуальна ендоскопія (VE), Кт-Ангіографія (CTA)

та інші»

Не почули.

Обґрунтування не переконало посадовців із структури держзамовника від ДПСУ.

В результаті за два сантиметри другорядної вимоги, платники податків виклали понад 10 млн. гривень.

Вважаємо, що звернення ТОВ “Інкос Лайн” повинно бути предметом детального вивчення і перевірки компетентними органами. Напрошується висновок, що медико-технічні вимоги до цієї закупівлі було виписано під конкретного виробника. Тобто складається обґрунтована думка, що в мутній воді, яку каламутять ділки під соусом врятування людства під час пандемії, заробляються брудні гроші.

За будь-яких обставин 2 см розміру тунелю томографу не може коштувати таку суму. Буде доречним з цього приводу почути думку фахівців-рентгенологів. 

Маємо сподівання, що голова Держприкордонслужби  Сергій Дейнеко проведе заходи реагування. Наскільки відомо, гроші за сумнівним тендером ще не перераховано.

Наводить на роздуми і повідомлення з сайту китайського виробника томографів,  де вказано, що обладнання, яке придбано для українських прикордонників вже давно знаходиться в дорозі https://mp.weixin.qq.com/s/xHw8mTRdbCR5iqBPlvv4eg

На завершення

В той час, коли готувався  допис стало відомо, що в Україні завершено  благодійний марафон  “Ти не один”, що стартував з метою збору коштів для лікарів, які долають пандемію. Небайдужі перерахували близько 2 млн.грн.

Дякуємо всім українцям, які допомагають Державі подолати загрозу. 

Є зустрічна пропозиція. Давайте ініціюємо акцію серед державних посадовців, щоб вони теж допомогли власній країні і припинили дерибан бюджету. 

Для отримання електронної копії звернення ТОВ “Інкос Лайн” до громадськості, компетентних органів та ЗМІ  натисніть ТУТ

 

При необхідності, розміщуємо скріни звернення

 

 

 

Поширити

Схожі дописи

Жовтень 21, 2020

Чому путінські пропагандисти безперешкодно потрапляють в Україну?


Читати далі
Вересень 29, 2020

Хто віддав наказ цілувати російський імперський стяг?


Читати далі
Вересень 29, 2020

НАРІД ЧИ ЧЕРНЬ?


Читати далі

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні публікації

  • 0
    Чому путінські пропагандисти безперешкодно потрапляють в Україну?
    Жовтень 21, 2020
  • 0
    Хто віддав наказ цілувати російський імперський стяг?
    Вересень 29, 2020
  • 0
    НАРІД ЧИ ЧЕРНЬ?
    Вересень 29, 2020
  • 0
    Проблема колективного примусу і здирництва у військових частинах. Шляхи вирішення 
    Вересень 7, 2020
  • 4
    Хочеш служити Державі – заплати
    Серпень 27, 2020
  • Головна
  • Про організацію
    • Історія створення ПБПУ
    • Завдання та структура
    • Статут ПБПУ
    • Символіка ПБПУ
    • Керівництво ПБПУ
  • Увійти до лав
  • Благодійна допомога
  • Контакти

Спільнота ПБПУ у Фейсбук

Facebook
© 2018 Патріотичне братство прикордонників України. Копіювання та розміщення інформації на сторонніх ресурсах дозволено лише при зазначенні посилання на оригінал.